ساعات کار :

کلیه روزهای هفته به جز روزهای تعطیل از ساعت ۷ الی ۲۲
پنجشنبه ها از ساعت ۷ الی ۱۹

سقط جنین چیست ؟

سقط جنین چیست ؟
افتادن بچه یا همان سقط، به دفع جنین از بدن مادر قبل از هفته بیستم بارداری گفته می شود که بیشتر دفع جنین با وزن زیر 500 گرم رخ می دهد. بیش از 80 درصد سقط ها قبل از هفته دوازدهم بارداری اتفاق می افتند. اگر مادر، جنین را بعد از 20 هفتگی از دست بدهد، به آن مرده زایی (stillbirth) می گویند. اکثریت سقط ها در اوایل بارداری یعنی 3 ماهه اول اتفاق می افتد و شایع ترین علت این اتفاق مشکلات جنین است که مشکل وراثتی و ژنتیکی است. این اتفاق می تواند گاهی به خودی خود رخ دهد و در برخی شرایط به دلایلی که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت اتفاق بیافتد.

نشانه های سقط جنین :
اولین و طبیعی ترین نشانه لکه بینی یا خونریزی از مهبل است . یکی از متخصصان در این باره گفت :شایع ترین علامت سقط جنین را ایجاد خونریزی بعد از به تأخیر افتادن قاعدگی دانست و بیان کرد:یعنی امکان دارد قاعدگی به مدت یک تا 2 هفته به تعویق بیافتد؛ بعد خانمی مشکوک به بارداری شود و بعد از انجام تست بارداری و مثبت بودن نتیجه آن امکان دارد بعد از این مدت دچار خونریزی های مختصر واژینال شود.

نشانه بعدی درد یا انقباضات دردناک شکمی و یا کمری است.

خروج بافت یا مایع از مهبل از علائم دیگر سقط جنین است.

دلایل و علت سقط جنین :
شاید برایتان جالب باشد اما در حقیقت برخلاف باور بسیاری از افراد ورزش سبک، مقاربت جنسی، کار کردن یا حمل وسایل سنگین موجب سقط نمی شود. تهوع و استفراغ اوایل بارداری حتی اگر بسیار شدید باشد، موجب سقط نمی شود و هیچ شواهدی موجود نیست که افتادن یا ضربه یا یک هراس ناگهانی بتواند موجب سقط شود پس علت سقط جنین چیست ؟

اصلی ترین علل سقط جنین را می توان به این شرح عنوان کرد :
سن : در زنان 40 ساله دو برابر زنان 2 ساله احتمال سقط جنین وجود دارد.

اشعه ایکس که در رادیولوژی ها استفاده می شود.
مصرف سیگار و الکل و مصرف بیش از 5 فنجان قهوه در روز.
سموم داروهای بیهوشی : برخی سموم محیطی نیز موجب سقط می شوند از جمله گازهای بیهوشی اگر به مدت طولانی استفاده شوند، برای پرسنل اتاق عمل خطرناک بوده و احتمال سقط را زیاد می کند.

سابقه سقط جنین : زنانی که دو یا چند سقط جنین متوالی داشته اند.

علل ژنتیکی : تقریبا نیمی از سقط های اولیه به دلیل مشکلات ژنتیکی و کروموزومی جنین اتفاق می افتد. به طور مشخص، این مشکلات از والدین به بچه ارث نرسیده، بلکه در نتیجه خطایی بوده که به طور شانسی در زمان تقسیم سلولی و نمو جنین رخ داده است.

کم کاری تیروئید: کم کاری تیروئید است، بخصوص در مناطقی که کمبود ید در غذا وجود دارد. همین طور بیماری دیابت به خصوص در موارد شدید می تواند موجب سقط شود. بیماری سلیاک نیز از بیماری هایی است که موجب نازایی و سقط می شود.

بیماری هایی که موجب افزایش احتمال سقط جنین می شوند :

– ابتلا به لیستری، گوشک، سرخجه، سرخک، سیتومگالو ویروس، پاروو ویروس، سوزاک، ایدز و عفونت های دیگر
– افزایش شدید فشار خون مادر
– مرض قند کنترل نشده مادر و سایر اختلالات هورمونی (هیپوتیروئید)

2018-12-17T19:17:58+00:00

About Our Practice

Phasellus non ante ac dui sagittis volutpat. Curabitur a quam nisl. Nam est elit, congue et quam id, laoreet consequat erat. Aenean porta placerat efficitur. Vestibulum et dictum massa, ac finibus turpis.

Contact Info

12345 West Elm Street

تلفن: 1.888.456.7890

فکس: 1.888.654.9876

وبسایت: Buy Avada Today!