ساعات کار :

کلیه روزهای هفته به جز روزهای تعطیل از ساعت ۷ الی ۲۲
پنجشنبه ها از ساعت ۷ الی ۱۹

فیبروم های رحمی

 • علائم فیبروم های رحمی :

فیبروم های رحمی می توانند منجر به خونریزی بین عادت های ماهانه، نفخ و پر بودن شکم، مشکلات لگنی، یبوست، تکرر ادرار و درد در رابطه جنسی شوند. فیبروم های بزرگ ادرار کردن را دشوار می سازند.

 • نگاهی کلی بر فیبروم های رحمی :

فیبروم های رحمی تومور های غیر سرطانی رایجی در رحم هستند. آنها معمولا به آهستگی رشد می کنند اما ممکن است تا وزن چند پوند نیز رشد کنند. فیبرم های رحمی به هورمون استروژن زنانه برای رشد نیاز دارند، بنابراین اکثرا در زنان و در سال های باروری آنها رایج هستند. فیبروم های کوچک اغلب علائمی ندارند. فیبروم های بزرگتر حس پر بودن در شکم، گرفتگی، قاعدگی طولانی تر، تکرر ادرار و درد در حین ارتباط جنسی را به همراه دارند.

 • انتظار چه مشکلاتی را باید داشت :

اکثر فیبروم ها مشکلی را به وجود نمی آورند و اکثرا نیز به سرطان تبدیل نمی شوند. اما فیبروم ها رشد می کنند و باعث اختلال در ریزش لایه های رحم در مدت عادت ماهانه می شوند. برخی فیبروم ها باعث خونریزی شدید می شوند که منجر به کم خونی می شود. فیبروم ها بزرگ یا متعدد که مشکلاتی را به وجود می آورند با هورمون ها، دستگاه های جلوگیری از بارداری داخل رحمی IUD  یا در برخی موارد جراحی درمان می شوند. فیبروم ها دلیل اصلی هیسترکتومی(برداشتن کامل رحم) در آمریکا هستند.

 • این بیماری چقدر شیوع دارد :

تقریبا یک زن از هر پنج زن در سن باروری در آمریکا، فیبروم های رحمی دارند.

 • درمان فیبروم های رحمی شامل:

قرص های ضد بارداری برای کم کردن خونریزی و درد درعادت های ماهیانه شدیددستگاه های جلوگیری از بارداری داخل رحمی (IUD) برای کاهش درد و خونریزی

دارو های غیر استروئیدی ضد التهاب برای کمک به درد و گرفتگی

جراحی یا فرآیند های دیگر برای برداشتن فیبروم ها

هیسترکتومی برای حذف کل رحم

 • اقدامات درمانی در منزل :

فیبروم های رحمی باید توسط پزشک بررسی شود. می توانید ناراحتی ایجاد شده توسط فیبروم ها را با قرار دادن حوله گرم روی شکمتان، قرار دادن بالش در زیر زانو ها به منظور بالا بردن پاها، و مصرف مسکن های NSAID بدون نیاز به نسخه پزشک، کاهش دهید.

 • چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد :

زمانی پزشک خود را ملاقات کنید که تغییراتی را در عادت ماهانه مشاهده می کنید یا بین عادت های ماهانه خونریزی دارید یا احساس پری در قسمت پایینی شکم دارید. اگر درد ناگهانی و شدید در قسمت پایینی شکم دارید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

 • سوالاتی که باید از پزشک بپرسید :
 1. فیبروم های من چقدر جدی هستند ؟
 2. به چه درمان هایی نیاز دارم ؟
 3. چه انتظاراتی باید از درمان ها داشت ؟
 4. آیا می توانم کاری برای بهتر شدن آنها انجام بدهم ؟
 5. چه اقداماتی را برای جلوگیری از فیبروم ها یا عوارض بیشتر می توان انجام داد ؟
 • تشخیص :

برای تشخیص فیبرومهای رحمی، پزشک شما تاریخچه پزشکی شما را مشاهده می کند و معاینات لگنی را انجام می دهد. ممکن است به شمارش کامل گلبول های خون، سونوگرافی یا انواع دیگر عکس برداری ها نیاز داشته باشید.

 • عوامل خطرساز :

تاریخچه خانوادگی فیبروم ها، بودن از نژاد سیاه پوستان آمریکایی

2018-11-30T17:55:56+00:00

About Our Practice

Phasellus non ante ac dui sagittis volutpat. Curabitur a quam nisl. Nam est elit, congue et quam id, laoreet consequat erat. Aenean porta placerat efficitur. Vestibulum et dictum massa, ac finibus turpis.

Contact Info

12345 West Elm Street

تلفن: 1.888.456.7890

فکس: 1.888.654.9876

وبسایت: Buy Avada Today!