ساعات کار :

کلیه روزهای هفته به جز روزهای تعطیل از ساعت ۷ الی ۲۲
پنجشنبه ها از ساعت ۷ الی ۱۹

۱۰ ماده افزودنی به فست فود ها که سوال برانگیز هستند

وقتی در مورد فست فود ها صحبت میکنیم، نگرانی هایی در مورد آنها آشکار می شوند. عمدتا، غذاهای سرخ کردنی که قند و چربی بالایی دارند، در زمره غذاهای سالم قرار نمیگیرند. اما سوال برانگیز ترین ابعاد فست فود مثل افزودنی ها به سادگی مشخص نمیشوند.
این افزودنی ها حتی اگر در مواد تشکیل دهنده ذکر شوند، نمیتوانید متوجه شوید چه خطری برای سلامتی تان دارند و حتی برای تلفظ آن ها به فرهنگ لغت نیاز دارید. حتی اگر این مواد توسط FDA تایید شده باشند حداقل کمی ناخوشایند هستند. مقاله زیر به شما کمک می کند در مورد ۱۰ افزودنی معمول فست فود ها بیشتر بدانید

پروپیلن گلیکول

اگرچه، این ماده” به طور کلی ایمن شناخته شده است” ، اما استفاده صنعتی از پروپیلن گلیکول ممکن است باعث شود برخی افراد از مصرف آن اجتناب کنند. این ماده در صنایع غذایی برای حفظ محصولات از انجماد مواد جامد و همچنین به عنوان ضد یخ تجاری و ضد یخ هواپیما استفاده می شود. پروپیلن گلیکول یکی از مواد تشکیل هنده پراکنده ساز ها است که برای تمیز کردن لکه های نفتی استفاده می شود.

آمونیوم سولفات
آمونیوم سولفات برای تنظیم اسیدیته نان ها، رولت ها و کلوچه ها استفاده می شود. این ماده به تاییدFDA به عنوان فرتیلایزر، یکی از مواد تشکیل دهنده اسپری آفت کش و ماده ضد اشتعال نیز کاربرد دارد.
کلسیم سیلیکات
این ماده آنتی کیک(عاملی که از چسبندگی و گلوله شدن جلوگیری می کند) در انواع مختلفی از محصولات غذایی از نمک و شکر گرفته تا غلات و در گوشت های فرآوری شده یافت می شود. کلسیم سیلیکات در عایق کاری و ساخت جاده ها نیز استفاده می شود.
آزودی کربن آمید
اگرچه استفاده از این ماده به عنوان افزودنی به خوراکی ها (مخصوصا به عنوان عامل ورآمدن و سفید شدن نان) در آمریکا اثبات شده است، اما هنوز استفاده از آن در اتحادیه اروپا تایید نشده است. آزودی کربن آمید در تولید پلاستیک کاربرد دارد.
سدیم اسید پیروفسفات
این افزودنی که به عنوان دی سدیم پیروفسفات نیز شناخته می شود، به تاییدFDA برای جلوگیری از رنگ رفتگی استفاده می شود.
سدیم نیترات
این ماده افزودنی رایج ترین ماده در تولید گوشت های فرآوری شده مثل هات داگ و سوسیس است. تحقیقی در سال ۲۰۱۲ نشان داد افرادی که مقدار زیادی گوشت فرآوری شده حاوی سدیم نیترات مصرف کردند، بیشتر از کسانی که گوشت قرمز فرآوری شده استفاده نکردند، در معرض دیابت ملیتوس (نوع ۲) و بیماری قلبی عروق کرونر قرار داشتند. همچنین در طرز تهیه چرم و پراکندگی نفت استفاده می شود و مقدار زیاد آن می تواند باعث ایجاد عدم تعادل مواد معدنی شود.
رنگ خوراکی قرمز (carmine)
این رنگ غذای قرمز رنگ، از پوسته های حشره قرمز دانه ساخته شده است. اگر چه این ماده تاثیری بر سلامت اغلب افراد ندارد اما در موارد نادر، می تواند باعث بروز واکنش آلرژیک و یا حتی آنافیلاکسیژ شود.
تیتانوم دی اکسید
به عنوان عامل سفید کننده در پودر خامه قهوه، سس سالاد و مجموعه کاملی از محصولات غذایی دیگر استفاده می شود اما مقدار کم تیتانیوم دی اکسید به احتمال زیاد بی ضرر است. گفته می شود در صورت استنشاق، این ماده ممکن است سرطانزا باشد.
شلاک (رزین غذایی)
در حالی که ممکن است با شلاک به عنوان رنگ چوب تزیینی آشنا باشید، احتمالا از شنیدن این موضوع که این ماده را به عنوان خوراکی از آبنبات ها گرفته تا سیب ها به شکل لعاب قنادی می خورید، تعجب خواهید کرد.
سیلیکون دی اکسید
این ماده افزودنی، اساسا همان شن و ماسه است که به عنوان عامل آنتی کیک استفاده می شود. شما احتمالا می خواهید مواد تشکیل دهنده هر غذای حبوبات داری را که می خورید بررسی کنید تا ببینید که آیا حاوی سیلیکون دی اکسید است یا نه.
آیا “عامل ناخوشایند” در بعضی از این مواد تشکیل دهنده حتی اگر از نظر فنی برای مصرف تایید شده باشند، می تواند باعث دوری شما از این مواد شود؟ پاسخ های خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.
2018-11-30T17:51:06+00:00

About Our Practice

Phasellus non ante ac dui sagittis volutpat. Curabitur a quam nisl. Nam est elit, congue et quam id, laoreet consequat erat. Aenean porta placerat efficitur. Vestibulum et dictum massa, ac finibus turpis.

Contact Info

12345 West Elm Street

تلفن: 1.888.456.7890

فکس: 1.888.654.9876

وبسایت: Buy Avada Today!