ساعات کار :

کلیه روزهای هفته به جز روزهای تعطیل از ساعت ۷ الی ۲۲
پنجشنبه ها از ساعت ۷ الی ۱۹

میکروب شناسی :

در آزمایشگاه های تشخیص طبی بخش میکروب‌شناسی تنها واحدی است که همچنان غیروابسته به دستگاه های اتوماتیک و آنالایزرهای پیشرفته فعالیت می‌کند. این بخش چون بر پایه ی کار عملی بر روی نمونه‌های بالینی و تشخیص نهایی استوار است، لذا نیاز به نظارت روزانه از سوی مسئولین مربوطه دارد تا تمامی گزینه‌های دخیل در تشخیص نهایی نتایج بیماران دور از خطا و تحت برنامه‌های کنترلی باشند.

بخش میکروب شناسی در آزمایشگاه های تشخیص طبی شامل بخش تخصصی مختلف شامل:

  • باکتری شناسی :

این بخش دارای قسمت نمونه برداری می باشد که با رعایت شرایط استریل نمونه برداری از زخم و ضایعات پوستی و نیز نمونه برداری از چشم، گوش، بینی، گلو و سایر نقاط بدن انجام می گردد. همچنین این بخش دارای قسمتهای مجزای کشت میکروبی، محیط سازی، انکوباسیون و استریلیزاسیون می باشد. در این بخش به طور معمول جهت جستجوی عامل بیماریزا کشت کلیه مایعات وترشحات بدن درشرایط استریل در محیطهای کشت میکروبی و همچنین رنگ آمیزی ها و آزمایشات مستقیم باکتری شناسی انجام می گردد. متعاقب شناسایی عوامل بیماریزا آزمایش آنتی بیوگرام انجام شده و حساسیت عوامل بیماریزا نسبت به آنتی بیوتیک های مختلف بررسی می شود.
  • تجزیه ادرار :

بخش بیوشیمی ادرار یکی از بخش های مهم تشخیصی می باشد. در این بخش بیش از صد نوع آزمایش مختلف برروی ادرار می توان انجام داد که هر کدام به منظور خاص و برای تعیین علل مختلف بیماری های گوناگون انجام می شوند. بعضی از این آزمایشات برای سنجش نیاز به دستگاه های پیشرفته دارند اما آنالیز ادرار یا آزمایش کامل ادرار (Urine Analysis) به صورت عملی انجام می شود و شامل بررسی فیزیکی، شیمیایی و میکروسکوپی ادرار می باشد. تفسیر آزمایشات رسوب ادرار نیاز به زمان، مهارت، آموزش و تجربه کاری با روش های مختلف میکروسکوپی دارد. آزمایش کامل ادرار (UA) آزمایشی مهم می باشد که اطلاعات بسیار مهم و ضروری برای تشخیص بیماری را فراهم می کند. با این حال این آزمایش چنانچه به درستی تفسیر نشود، می تواند باعث گمراهی پزشک شود.
  • انگل شناسی :

در بخش انگل شناسی آزمایشگاه آریا نمونه های بالینی به ویژه Stool جهت بررسی و تشخیص انواع پارازیت ها به روش گسترش و فلوتاسیون مورد بررسی قرار میگیرد. در این بخش علاوه برآنالیز مدفوع از نظر میکروسکوپی، میتوان بر روی همان نمونه کشت مدفوع انجام داد. همچنین جهت بررسی خون مخفی در مدفوع از جدید ترین روش ها و متد های علمی استفاده می شود این متد فقط به خون انسان حساس بوده و فرد مراجعه کننده جهت ارائه نمونه نیاز به رعایت شرایط خاص ندارد.

این بخش همانند سایر بخش های این آزمایشگاه دارای برنامه‌هاي كنترل كيفي براساس الزامات مرجع سلامت می باشد كه توسط مسئول بخش مربوطه و مسئول کنترل کیفی انجام و نظارت مي‌شود.

  • قارچ شناسی :

یکی از بخش های آزمایشگاه می باشد که وظیفه آن جمع آوری، بررسی و تشخیص نمونه های مشکوک به لحاظ وجود قارچ های بیماریزا می باشد. علائم و نشانه‌های عفونت قارچی پوست به نوع قارچ و ناحیه درگیر شده بستگی دارد. قارچ‌ها می‌توانند فقط یک منطقه‌ی خاص یا چندین ناحیه از بدن را درگیر نمایند.

روش های تشخیص در قارچ شناسی به ترتیب زیر است:

  • نمونه برداری
  • آزمایش مستقیم
  • تهیه گسترش و رنگ‌آمیزی
2020-01-12T20:17:07+00:00

About Our Practice

Phasellus non ante ac dui sagittis volutpat. Curabitur a quam nisl. Nam est elit, congue et quam id, laoreet consequat erat. Aenean porta placerat efficitur. Vestibulum et dictum massa, ac finibus turpis.

Contact Info

12345 West Elm Street

تلفن: 1.888.456.7890

فکس: 1.888.654.9876

وبسایت: Buy Avada Today!